Odběrové místo

NA ZÁKLADĚ ROZHODNUTÍ POSLANECKÉ SNĚMOVNY O UKONČENÍ STAVU PANDEMICKÉ POHOTOVOSTI OD 5.5. 2022 JIŽ NEBUDE MOŽNÉ PROVÉST ODBĚR PREVENTIVNÍHO PCR TESTU HRAZENÉHO Z VEŘEJNÉHO ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ.

________________________________________________________________________________________________

Odběrové místo COVID-19 se nachází před areálem nemocnice (ul. Dukelských hrdinů 200, Rakovník - modrý stan vedle lékárny).

PROVOZNÍ DOBA ODBĚROVÉHO MÍSTA COVID-19:

od 16.05. 2022

PCR
po 7:30 - 10:40
čt  7:30 - 10:40

Odebrané PCR vzorky budou vyhodnoceny do 48 hodin.
Nutné objednání na webu nemocnice nebo telefonu 313 525 454.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odběrové místo slouží pouze pro předem objednané, primárně indikované pacienty.

Prováděny jsou zde PCR odběry pro veřejnost, na doporučení hygienika, praktického lékaře pro dospělé nebo praktického lékaře pro děti a dorost nebo pro samoplátce (jednotlivci). Pacienti musí být objednáni on line.

Objednávat se můžete elektronicky prostřednictvím objednávkového formuláře viz. níže.

Formuláře pro on line objednávání:

• PRO PCR testování se objednávejte zde / Odběrové místo COVID-19
  • TESTOVÁNÍ PROTILÁTEK SARS-CoV-2 z krve/Odběrová místnost u laboratoře, telefonické objednávání

!!! K 16.3. 2022 ukončuje laboratoř Rakovník vyšetřování protilátek proti Covidu-19!!!

Další informace

• Je možné se telefonicky objednat na testování protilátek (odběr krve) tel.: 313 513 434, 313 525 466 (všední dny 7,30 - 15,00 hod.)
  • Cena vyšetření vč. odběru je 500,- Kč (platba na místě, pouze hotově)
  • Odběr i platba přímo v odběrové místnosti u laboratoře (nikoliv Covid stan!)
  • Na odběr není nutné být nalačno.

Samoplátci:

• Cena vyšetření (PCR) je 853,- Kč + 250,- Kč (admin. poplatek za certifikát, pokud potřebují k vycestování, certifikát je zasílán e-mailem)
  • Certifikát si pacient předvyplní při odběru, my odešleme spolu se vzorkem a žádankou do laboratoře, kde jej lékař potvrdí a odešle zpět na odběrové místo, zde si jej pacient může vyzvednout
  • Samoplátci, kteří potřebují certifikát (doklad na hranice) se musejí objednávat do 11 hodin. Certifikát bude vydán druhý den po 12 hod. v odběrovém místě. V pátek není možné odebírát samoplátce s nutností vystavit certifikát.
  • Upřednostňujeme BEZKONTAKTNÍ PLATBU u odběrového místa
  • Nutné je předem se na toto vyšetření objednat přes on-line formulář a vyplnit potřebné údaje: jméno, příjmení, datum narození a správné telefonní číslo, na které
  • bude zaslán výsledek (event. samolátci/e-mail, na který vám pak přijde certifikát - v případě potřeby k vycestování)

Před odběrovým místem COVID v naší nemocnici prosíme o:

• Připravte si prosím kartičku ZP a žádanku od lékaře, nemáte-li vystavenou elektronickou
  • Dodržování dvoumetrových rozestupů
  • Dodržování zákazu kouření !!!
  • Respektování určeného směru fronty. Nevytvářejte skupinky! Předejdete tak možnosti komunitního přenosu nemoci COVID-19!!!
  • Dodržování času objednání, dostavte se max. 5 minut před objednaným termínem
  • Dodržování organizačních opatření a především směr průchodu odběrovým místem
  • Výsledky testů obdržíte formou SMS přímo z testující laboratoře a to do 48 hod.
  • Pokud budete testováni v pátek, budou výsledky v sobotu večer

Certifikát o pozitivním či negativním PCR testu ke stažení na: ocko.uzis.cz

Masarykova nemocnice Rakovník