Oddělení Centra návazné péče

Oddělení poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou ošetřovatelskou a rehabilitační péči pacientům, kteří vyžadují dlouhodobou lékařskou péči.

Objednat na vyšetření
Telefon
313 525 343
E-mail
charvatova@nemorako.cz
Vedení oddělení
MUDr. Lenka Charvátová
Primář

MUDr. Lenka Charvátová

Ing. Bc. Ivana Rapčanová
Vrchní sestra

Ing. Bc. Ivana Rapčanová

Soc. pracovnice / sekretářka

Andrea Eliášová, DiS.


Návštěvní hodiny

Návštěvní hodiny se v době pandemie Covid-19 řídí aktuálním mimořádným opatřením MZ nebo epidemiologickým nařízením v koordinaci s vedením nemocnice. Sledujte aktuality na našem webu, popř. Facebooku.

PO 14:00 - 18:00
ÚT 14:00 - 18:00
ST 14:00 - 18:00
ČT 14:00 - 18:00
14:00 - 18:00
SO 14:00 - 18:00
NE 14:00 - 18:00

V duchu motta „I stáří si zaslouží péči.“ poskytuje péči svým klientům Centrum návazné péče (CNP), které působí v rakovnické nemocnici. Poskytuje léčebnou, dlouhodobou a komplexní ošetřovatelskou péči pacientům, kteří již nevyžadují akutní péči, ale ještě je nelze z důvodu nedostatečné mobility, sebeobsluhy nebo jiných důvodů propustit domů. Cílem pobytu je doléčení, dosažení kompenzace chronického onemocnění a zlepšení soběstačnosti. Délka pobytu je limitovaná zdravotním stavem. 

V CNP jsou většinou nemocní vyšších věkových skupin, mezi nimiž mají převahu ženy. Pracovníci centra se snaží, aby obvykle dlouhodobý pobyt byl pro pacienty pokud možno co nejméně stresující. Na pokojích jsou televizní přijímače, připojení k internetu, za pacienty dochází rehabilitační pracovník. 

Do centra jsou přijímáni pacienti ve stabilizovaném stavu převážně z lůžkových oddělení interny a chirurgie Masarykovy nemocnice, ale také z jiných zdravotnických zařízení. Někdy přicházejí po domluvě s praktickým lékařem přímo z domova.

Kapacita CNP je 52 lůžek, včetně jednoho nadstandardního jednolůžkového pokoje s koupelnou a WC, moderním elektrickým polohovacím lůžkem s antidekubitní matrací, lednicí, televizí, wifi, polohovacím křeslem a mnoha dalšími službami, jako je například zprostředkování kadeřnice či pedikérky. Tyto služby je možné také poskytnout na ostatních dvou až pětilůžkových pokojích.


SOCIÁLNÍ  PRACOVNICE (v rámci nemocnice)
Andrea Eliášová, DiS
kontakt: tel. 313525341, mob.: 723601300 (Po - Pá   6 -15 hod.)

Práce soc. pracovnice obnáší zajišťování pacientům služby:

• sociální péče - terénní, pobytové, ambulantní /peč. služba, domácí péče/, domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, azylové domy,
  léčebny pro závislé, kojenecké ústavy / popř.  přímé adopce/
• následná zdravotní péče - hospic, RHB ústavy, LDN, LNP, psychiatrické léčebny
• jednání se správními orgány, soudy a dalšími institucemi

Prioritou zůstává odborné sociální poradenství a orientace na pacienta a jeho rodinu v konkrétním problému s nabídkou řešení.
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PRO MĚ POMOC PACIENTŮM V JEJICH TĚŽKÉ ŽIVOTNÍ SITUACI!

AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK
Bc. Zuzana Benešová

Její prací je vzbudit důvěru a motivovat pacienty k nějaké činnosti, vytrhnout je z letargie a naučit je lépe zvládat životní situace.
Používá muzikoterapii, tvůrčí práce, ale například i společenské hry nebo třeba pečení. Vše záleží jen na zájmu klientů a jejich možnostech.
Snaží se jim vytvářet zázemí, které jim bude příjemné.

Za nadstandardní služby se považuje nadsandardní pokoj, služby kadeřnice a služby pedikérky. Více informací o cenách naleznete v sekci ceník.

K přijetí na LDN budete potřebovat:
  • doklady vč. průkazu pojištěnce a kontaktů na nejbližší osoby
  • pomůcky, které používáte: např. sluchadlo, brýle, berle, vozík
  • hygienické potřeby: sprchový gel, ručníky, vlhčené ubrousky, toal. papír, papírové kapesníčky, hřeben, zubní pastu a kartáček na zuby, potřeby pro hygienu zubní náhrady, potřeby k holení pro muže, pokud používáte pak pleťový krém či tělové mléko.
Návštěvy:

Návštěvní doba není výrazně omezena. Návštěvy by však neměly narušovat plynulý provoz na oddělení. Proto nedoporučujeme návštěvy v dopoledních hodinách, kdy probíhá většina léčebných a diagnostických výkonů, lékařské vizity a rehabilitace, a samozřejmě v době nočního klidu.

 
Nadstandardní pokoj 250 Kč/den
Pedikérka 70 Kč
Kadeřnice 150 Kč

Chcete vědět více?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...