Chirurgické oddělení

Chirurgické oddělení je klasickým oddělením okresního typu, které poskytuje veškerou péči spadající do této kategorie neboli plánované operace v celém spektru operativy kromě nejtěžších operací, např. operací na slinivce břišní. Poměrně rozsáhlou i úzce specializovanou péči poskytujeme v oblasti traumatologie. Pro chirurgickou léčbu máme k dispozici 48 lůžek na dvou odděleních. Celkově ročně provádíme cca 1200–1500 velkých operací.

Oddělení chirurgie je akreditováno k provádění vzdělávání v základním chirurgickém kmeni podle nové vyhlášky. Toto vzdělávání se týká lékařů, zařazených do specializačního vzdělávání v oboru vnitřní lékařství po 1.7. 2017.

Provádíme tyto operace:
  • laparoskopické operace žlučníku, apendixu, diagnostické laparoskopie, laparoskopické operace kýl
  • operace „klasické" – operace žlučníku, žlučových cest, žaludku a celého gastroenterologického traktu; operace konečníku včetně staplerové operace dle Longa; operační řešení kýl, jejich recidiv, včetně operací bráničních kýl; dále provádíme poměrně unikátní operační řešení tříselných kýl metodou ONSTEP

V rámci onkochirurgie operujeme nádory kdekoliv v zažívacím traktu, počínaje tumory žaludku a oblastí anu konče.

  • traumatologie – operace zlomenin akutní i plánované v plném rozsahu mimo těch nejsložitějších, které řešíme ve spolupráci s traumacentry; poměrně velkou část operací tvoří operace zlomenin krčku u starších pacientů; v našem repertoáru je také velmi unikátní operace zlomenin patní kosti pomocí C-nailu s velmi dobrými výsledky
  • artroskopie – provádíme cca 200 artroskopických operací kolen, hlezen i ramen ročně. Jde o operace jak v souvislosti s akutními traumaty včetně plastik kolenních vazů, tak při chronických onemocněních těchto kloubů
  • traumatologickou péči poskytuje atestovaný traumatolog a dva lékaři s licencí v traumatologii. Garantem poskytování traumatologické péče a rovněž konzultantem i operatérem je prof. MUDr. Jan Bartoníček DrSc.
Nadstandardní služby

Oddělení disponuje šesti nadstandardními lůžky na pěti pokojích s televizí, vlastním sociálním zařízením a připojením na Wi-Fi.

Denně je možné koupit tisk, nápoje atd. včetně drogerie v prodejně v areálu nemocnice (v pracovních dnech 7.00–17.00 hod.).

Pokud budete přijati plánovaně, dostanete formulář informovaného souhlasu s hospitalizací/operací. Prosím, podrobně si jej pročtěte a vybrané kolonky vyplňte.

Při akutním příjmu bude vše řešeno při přijetí.

Obecné informace k hospitalizaci

CHIRURGICKÉ ODDĚLENÍ
Nadstandarní pokoj 1000 Kč/den
Doprovod rodiče dítěte na nadstandardním pokoji - dítě nad 6 let věku (do 6 let věku zdarma) 250 Kč/den
Doprovod na nadstandardním pokoji (dospělé osoby) 1000 Kč/den
Piercing 200 Kč
Turbocast 0,8 Kč/cm2
Orficast 5 Kč
Orfitube 300 Kč

Chcete vědět více?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...