Nové monitory dechu

Nové monitory dechu
NOVÉ MONITORY DECHU PRO NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ
V pondělí dne 19.9. 2022 převzala rakovnická nemocnice z rukou Nadace Křižovatka 17 ks monitorů dechu v celkové hodnotě 42.500, - Kč. Monitory dechu jsou určeny pro miminka na Novorozeneckém oddělení rakovnické nemocnice. Přístroje budou hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí.
Dar z rukou ředitelky Štěpánky Pokorníkové převzala naše vrchní sestra oddělení, paní Dagmar Řezáčová. Velmi děkujeme společnostem České Lupkové závody, DP Development Group, ATT INVESTMENTS a PVK Logistics, které dar do nemocnice financovaly a také Nadaci Křižovatka, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.
Tento projekt je v naší nemocnici velmi vítaný. Monitory dechu usnadňují péči nejen personálu, ale i novopečeným maminkám, aby mohly při pobytu v nemocnici, stejně tak i později doma, klidněji spát. Poté, co tento pocit zažily v nemocnici, kde dech jejich děťátka hlídal monitor dechu, mají nyní možnost i zápůjčky monitoru dechu domů, a to na nezbytně dlouhou dobu tj. zpravidla na období půl roku, kdy je ohrožení kojence nejvyšší. Možné zápůjčky přístrojů od Nadace Křižovatka jsou vítanou bonusovou službou pro rodiče, které si investici do takového přístroje nemohou dovolit.
Více info viz.
Zpět