Obnovení provozu babyboxu

Babybox v naší nemocnici byl instalován a uveden do provozu v dubnu roku 2016. Kvůli stavebním úpravám prostorů recepce byl jeho provoz přerušen v červenci roku 2022. Po dokončení rekonstrukcí byl opět instalován a uveden v provoz v polovině tohoto září.

Box je opatřen kamerovým a signalizačním zařízením s přímým napojením na novorozenecké oddělení. Zařízení funguje tak, že na monitoru umístěném na sesterně je snímaný neustále vnitřní prostor boxu. V případě, že se otevřou zevní dveře zařízení, ozve se alarm s hláškou, aby byl box neprodleně zkontrolován a stejná hláška se objeví na mobilním telefonu lékaře sloužícího na novorozeneckém oddělení.

„Pevně doufám, že v naší nemocnici a regionu nebude potřeba zařízení využít, ale jsem moc rád za to, že kdyby taková situace nastala jsme na bezpečné převzetí malého pacienta opět připraveni“, říká ředitel nemocnice Ondřej Dostál