Obnovení plánované péče

Informace pro pacienty a rodičky! Vstupní ambulance zřízená kvůli epidemiolog. situaci bude od 4. 5. 2020 fungovat pouze pro neobjednané pacienty, a to ve dnech pondělí - pátek od 7 do 16 hod. Objednaní plánovaní pacienti a ženy k porodu mohou jít přímo na příslušné pracoviště. - Masarykova nemocnice Rakovník obnovila od pondělí 27. dubna 2020 plánovanou péči.


„To znamená, že lidé opět přicházejí na plánovaná vyšetření a plánované operace,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička. Pacienti by měli na vyšetření přicházet přesně v určený čas a musí zachovávat všechna bezpečnostní opatření včetně nošení roušek. Na neakutní vyšetření a operace je nutné se objednávat telefonicky.

Lidé by také neměli podceňovat zdravotní problémy a a neměli by se bát obracet se na lékaře. „Prosím svěřujte se nám s Vašimi problémy, v opačném případě může hrozit riziko zanedbání chronických onemocnění, které mohou vyústit ve vážné komplikace. Můžete nám důvěřovat, jsme vybaveni dostatečným množstvím ochranných prostředků, abychom vám mohli poskytovat naše služby zcela bezpečně. Pouze v případě, že lidé na sobě cítí příznaky koronaviru, měli by se nejdříve o dalším postupu telefonicky poradit se svými praktickými lékaři,“ vzkazuje ředitel Jedlička.

Zaměstnanci rakovnické nemocnice si váží podpory veřejnosti a jejich darů v minulých obtížných koronavirových týdnech. Děkují za pochopení, se kterým lidé snášeli omezení provozu nemocničních oddělení a především plánované péče. „Jakožto primář gynekologicko-porodnického oddělení musím říci, že se jednalo o náročné období jak pro zdravotníky, tak především pro naše rodičky a jejich doprovody, kdy jsme museli z epidemiologických důvodů dodržovat přísná omezení. Nicméně se nám to vyplatilo, protože jsme se vyhnuli všem možným komplikacím,“ uzavřel Radek Poláček.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Zpět