Oznamujeme návštěvníkům Masarykovy nemocnice v Rakovníku, že od 15.9.2019 bude v areálu nemocnice spuštěn nový vjezdový systém. Důvodem pro změnu byl dlouhodobě  neúnosný stav s parkováním vozidel v areálu nemocnice. V letních měsících bylo vybudováno nové parkoviště pro zaměstnance včetně nového služebního vjezdu. Cílem celého projektu je vytvoření lepších možností pro zaparkování vozidel návštěvníků nemocnice a hlavně zklidnění areálu pro pacienty. V budoucnu bude pro návštěvníky nemocnice vybudováno další parkoviště před plánovaným centrálním příjmem. Z těchto důvodů jsou pro vozidla vjíždějící do areálu nemocnice stanoveny nová pravidla a tarify za parkování. U hlavního vjezdu, ve vrátnici nemocnice jsou nainstalovány nové závory. Vjezd do areálu nemocnice a parkování bude nově zpoplatněno na základě délky parkování. 

Poplatek za parkování v dopoledních hodinách (6,00 - 16,00):
Parkování bude v prvních 30 minutách zdarma
dalších 30 minut stojí 10,- Kč
každá další hodina parkování stojí 20,-Kč

Poplatek za parkování v odpoledních a nočních hodinách (16,00 - 6,00 ) a v době pracovního volna
Parkování bude v prvních 30 minutách zdarma
každá další hodina parkování stojí 10,-Kč

 Při nákupu v nemocniční lékárně ve volném prodeji nebo jakémkoliv odběru léků na recept se prodlužuje doba stání zdarma na 2 hodiny. Po uplynutí prodloužené parkovací doby zdarma platí základní tarif.

 Podrobné informace o provozu v areálu nemocnice budou uveřejněny po spuštění celého systému v provozním řádu na stránkách nemocnice www.nemorako.cz dále budou umístěny na recepci a na vrátnici u vstupu do nemocnice.