Zprovoznění nového RDG přístroje

V Masarykově nemocnici byl  slavnostně uveden do provozu nový rentgen Luminos od firmy Siemens.

Jedná se o skiaskopicko – skiagrafický přístroj, což znamená, že je schopen pořídit statické i pohyblivé snímky.

Je to pro nás důležitý okamžik nejen proto, že se jedná o novou generaci stroje, který tu sloužil plných dvaadvacet let, ale také proto, že tento rentgen umožňuje přímou digitalizaci,“ uvedl mimo jiné jednatel rakovnické nemocnice Tomáš Jedlička.

Pozitivem přímé digitalizace je to, že snímky putují přímo do archivačního systému a odpadá tedy fáze fotografování na folii a následná digitalizace. Přibližně za měsíc čeká rakovnickou nemocnici instalace nové generace archivačního systému, který umožní ukládání snímků ze všech zobrazovacích lokalit tak, aby byly k dispozici nejen pracovníkům RTG oddělení a dalším zdejším lékařům, ale také jejich odesílání mimo nemocnici například k případným konzultacím na specializovaná pracoviště.

Těmito kroky dojde ke zkvalitnění péče, kterou je zdejší nemocnice schopna poskytovat pacientům. Což je, jak vyplynulo ze slov ředitele a předsedy představenstva doktora Macha, začátek obměny a rekonstrukce nemocnice. „Musí se proměnit, aby se stala nemocnicí 21. století, která bude přátelštější k pacientům i k personálu. Přestavba sebou pochopitelně ponese i určitá negativa – minimálně stavební ruch –  a potrvá několik let, takže všechny prosím o trpělivost.“

Slavnostního aktu se zúčastnila i senátorka Zdeňka Hamouzová,, zástupce společnosti Siemens a zástupci rakovnické nemocnice.

Lenka Pelcová