• „Tato práce se nedá dělat pro peníze!“

15. 3. 2018

Šedesát let pracovala v nemocnici a pětadvacet let jezdila s kolovrátkem

• Porodnice -Nejvíc dětí od roku 1980

14. 3. 2018

RAKOVNÍK. Raketový nárůst porodů v rakovnické Masarykově nemocnici pokračoval i v loňském roce. Zatímco se zde v roce 2015 narodilo 422 dětí (238 děvčat a 204 kluků), o rok později 796 dětí (445 chlapců a 351 děvčat, 6 dvojčat), vloni už to bylo 888 dětí. „To je nejvíc od roku 1980,“ pochvaluje si primář gynekologicko-porodnického oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku Radek Poláček.

• Po 60 letech služby opouští nemocnici

10. 1. 2018
  • Urologická ambulance znovu otevřena

13. 11. 2017

Tato změna je možná díky příchodu MUDr. Kamila Beleje, urologa s bohatou klinickou praxí. Výkony a služby, pro které má nemocnice vybavení, se budou provádět na místě ostatní v Nemocnici na Homolce v Praze nebo dalších specializovaných urologických centrech.

• Od října působí na neurologii MUDr. Ctirad Lakomý

1. 11. 2017

Bolesti páteře, kořenové syndromy, bolesti hlavy, závratě, cévní mozkové příhody, postižení periferních nervů, Parkinsonova nemoc, demence, epilepsie, ale i mozkové či jiné neurologické nádory. To jsou diagnózy, které řeší neurologie.

• Ambulance psychiatrie a sexuologie - MUDr. Tomáš Neumann

19. 10. 2017

Tato psychiatrická a sexuologická ambulance je registrovaným nestátním zdravotnickým zařízením, v němž je poskytována dospělým pacientům diagnostická a léčebná péče v celém rozsahu psychiatrie a sexuologie, vyjma vyšetření mužské plodnosti a soudně znalecké činnosti.

• Registrace k porodu

24. 7. 2017

Vzhledem k tomu, že je rakovnická porodnice velmi vyhledávaná, bylo nutné zavést registrace k porodům.

• Lékárna rakovnické nemocnice má novou vedoucí lékárnici

19. 7. 2017

Lékárna rakovnické nemocnice má od začátku června novou vedoucí lékárnici. Je jí magistra Yvona Šilerová, která v Rakovníku prošla lékárnou u Zlatého lva a posléze i lékárnou v poliklinice na náměstí.

• Na LDN i hospicová péče

18. 7. 2017

Pro řadu lidí znamená LDN konečnou. Nicméně když navštívíte toto oddělení v rakovnické nemocnici, na první pohled nepoznáte, o jaké jde oddělení.

• Zprovoznění nového RDG přístroje

26. 5. 2017

V Masarykově nemocnici byl  slavnostně uveden do provozu nový rentgen Luminos od firmy Siemens.