Dobrý den, proč v rakovnické nemocnici nejsou ve sprchách žádné závěsy (třeba i kratší z bezpečnostních důvodů), aby měl člověk minimální soukromí a na WC, kde jsou veliká čirá okna až k záchodové míse, nejsou žádné žaluzie, záclony nebo alespoň mléčné sklo? To si nikdo neuvědomuje, že pacient je i člověk? Dále je zarážející, že zdravotní sestra ani nemůže dát pacientovi toaletní papír, když je nucený být pouze na míse, protože jej prostě pro tyto situace nemají!!! Díky, že je papír alespoň na WC. Jsou všechny tyto uvedené skutečnosti a maličkosti tak obrovská finanční zátěž, že si je nemocnice v Rakovníku nemůže dovolit? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za podnět, můžete být konktrétní, o jaké oddělení jde? Vybavení jednotlivých oddělení je na zodpovědnosti a uvážení vedoucích pracovníků. Vedoucí pracovníci jsou i zodpovědni za práci a přístup personálu.

Podnětem se budu zabývat po Vašem upřesnění. 

L.Malíková

 

Odpověď: Jedná se sice o 4. patro - chirurgické oddělení, ale nevěřím, že by v jiném patře bylo vše, po této stránce, v pořádku. A jen chci upozornit, že co se týče personálu, tak nemám sebemenší námitku na adresu zdravotních sester ani lékařů. Ti dělají pro pacienty maximum a po této stránce byla naprostá spokojenost!!! Jedná se mi především o vybavení uvedených prostor nemocnice (viz dotaz). Dle mého názoru se tyto doslova DROBNOSTI dají vyřešit během jednoho dne, a to s minimálními náklady. A pokud se nepletu, tak finanční záležitosti má na starosti vedení nemocnice a ne personál! Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za upřesnění. Po dohodě s vrchní sestrou jsem předala požadavek na technické oddělení k nákupu folií na okenní skla a závěsů do koupelen, kde závěsy chybí.  Co se týká druhého  podnětu. Pokud si pacient nedonese vlastní toal. papír, bude mu poskytnuta  malá role toal. papíru. K dispozici je i buničitá vata, vlhčené ubrousky, mycí pěna . Na společných toaletách je papír plně k dispozici, včetně ubrosuků na ruce, mýdla a dezinfekce na ruce.

Za hospodaření jednotlivých oddělení je zodpovědné vedení jednotlivých oddělení tj. primář a vrchní sestra

Přji krásný den.

L. Malíková